PORTÁL SPOLOČNEJ ČESKEJ A SLOVENSKEJ EDÍCIE ČASOPISU TVAROVANIE TELA – KONDIČNÝ TRÉNING – ŠPORTOVÁ VÝŽIVA – SUPLEMENTÁCIA FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLE RSS ikona

top banner bg

Odoslať e-mailomVytlačiť
 

Soche Rockyho vrátili stratenú plaketu

Boxer Rocky sa stal symbolom húževnatosti a vytrvalosti v tréningu a stále motivuje ľudí dvíhať činky, behať alebo mlátiť do vreca. Motivácia sa často prenáša aj do bežného života.

Ešte v 80-tych sa rokoch tvorca a predstaviteľ Rockyho Sylvester Stallone zúčastnil slávnostného odhalenia boxerovej sochy na pred múzeom umenia v Philadelphii. Socha stojí na konci "Rockyho schodov", po ktorých behal v rámci svojho tréningu.

Silvester Rocky


V súčasnosti Stallone pracuje na natáčaní druhého pokračovania filmu Creed, kde Rocky trénuje Adonisa Creeda (Michael B. Jordan), syna svojho prvého súpera Apolla Creeda (Carl Weathers). Z filmovania si však odskočil k múzeu, aby na sochu vrátil plaketu, ktorá sa stratila pred dvanástimi rokmi.

Plaketa obsahuje citát z filmu Rocky Balboa (2006).

"Nezáleží, ako tvrdo udrieš, ale ako tvrdo dokážeš udierať a stále sa pohybovať dopredu - tak sa víťazí."

Nakrúcanie sa začalo v marci 2018, Creed 2 by mal prísť do kín v novembri. Vo filme sa objaví aj Dolph Lundgren, ktorý vo štvrtom diely Rockyho stvárnil ruského boxera Ivana Draga.